Opravdová přehlídka sídlištních individuí

Opravdová přehlídka sídlištních individuí.
Venku na trávě za pofukování větru z Vinohrad se pouští draci.
Palouk je plný matek na MD a pouze jeden otec na TD.

295963
Nejvíc lítá drak vyrobený po domácku s lehkého igelitu, ostatní kupované braky padají opakovaně k zemi.
O pár metrů dál stojí tatínek na TD s motouzem v ruce, držící nelítajícího draka a jeho dva synové počali válku mloků. Starší synek se rozběhl a vlepil mladšímu takovou facku, že nám to přes ulici málem vymlátilo okna.“Lakoto lakotná.“ Křičí starší syn. Mladší stojí a drží se za tvář, starší opět opakuje atak….po několika ranách se mě zapalují lejtka a mám nutkání se zeptat laxní hlavy rodiny, proč nechá toho mladšího bezdůvodně otloukat.V tom otec zakročí a já si oddychnu.Agrese při kreativním dni.
Nová doba, draky už s dětmi pouští jen ženy, mužové dřou v práci jako Bulhaři.
Zpod trávy se vynoří blikající hlava. Malá holka má na hlavě korunku v imitaci stříbra a její růžové démanty vsazené do korunovačních klenotů blikají na střídačku jako neonový noční nápis Moulin Rouge.
Odcházím pryč…nakoupit.
V supermaketu nám opět hraje Hip Hop…vstup mezi bránu zahájí 50 cent s jeho velkým hitem a pak už to jde ráz na ráz.
Hned u sortimentu umělé zeleniny a ovoce stojí starší pár – druh a družka. On má na zádech batoh a rozhoduje o tom, co smí žena koupit. Jedná se o pár, který je viditelně na kraji finanční krize a svoji slávu mají již dávno za sebou. Pocit pobavení, kdy žena prosí, zda si může koupit levné broskvě v plechovce vystřídá pocit lítosti.Co je to za dobu, kde se vydělávající člověk musí dívat víc na cenu, než na to, jestli broskev nebyla trhaná v krajině Černobylu.
Vycházím ven a hip hop mi stále zní v hlavě. Předpokládám, že výběr onoho zvukového doprovodu měl motivovat zejména starší generaci k nákupu Coca Coly, Hello Kitty či Bukake série.
Cestou do kopce potkám návštěvníka místní restaurace, co má nakoupíno až mu z kabel padá a poráží venkovní lákací ceduli na tatarák z Daňka.
U lékárny už stojí divnožena, která na potkání všem vykládá, kde bydlí a kde mají levná pseudorajčata.
Na dalším úseku cesty pro matky s dětmi sedí parta mladých hip hoperů. Těsně pod zákazem na ceduli u dětského hřiště : Zákaz kouření, mladí a neklidní balí jointa a jelikož mám na sobě kalhoty nasrávačky a dvě kapuce,,,machrovsky na mě pokukují s pohledem,,,to čumíš co? za bílýho dne balíme trávu, jsme Boží.
Kšilty vyvrácené na stranu a jeden drsnější než druhý. Poslední chlapec s chipmunkovskou ksiltovkou má očividnou nadváhu a zabírá největší část lavičky.
Vykuřují umotaný tabák na vykuřování skleníků a poslouchají hudbu z repráků svých telefonů. Podrážky jejich značkových botasek, na něž jejich fotři dřou do večera v práci se máchají v jezeru Titikata všech flusanců světa a popíjí coca colu v plechovkách.
Za druhým hypermarketem stojí matka tří dětí a u odpadkového koše propadá hysterii a zoufale pláče.
Dvě z větších a odrostlejších dcer vylily cosi neidentifikovatelného do svých školních batohů a matka stojí opřena o kočár nejmladšího potomka. Slzy jí stékají proudem a kroutí hlavou.
Bouchly jí saze. Zamyslím, se nad touto situací a zdánlivě vtipný moment stačil k tomu, aby to bouchlo v jedné přetažené ženě na pokraji zhroucení – zdánlivého v tento okamžik – ze zmáchání dvou školních batožin.
Přemýšlím, kdy se to stane mě.
Vracím se s juniorem zasraným od sušenek, pár jich odlepuju ještě z fusaku, a při jeho nadzvednutí tam najdu kousky sušených potravin. Blíží se zima, Samu si dělá zásoby.
V chodbě ochutná aniččinu rozžvýkanou žvýkačku,  pravděpodobně Hello Kitty. Šmakuje mu a odmítá se jí vzdát. Násilím mu otevírám pusu a žvejku mu beru. Vzteká se a proto si na protest za několik dní přivře jazyk do sušáku na prádlo.
Jako na projev poslední revolty se dostane ze zakšírované židličky na krmení a vyleze si na kuchyňský stůl.
Houdini má svého pokračovatele.

Divnolíšeň, zápisky kapitána

Zatr Sakr Mamma Rauš

Napsat komentář