Ilustračná snímka. Foto: shuterstock.com

Keď si myslíš, že máš šiesty zmysel

Určite ste si už všimli, že nie vždy sa počasie podarí podľa toho ako ho predpovedajú meteorológovia. Nedajbože Facebook. Snažíš sa obliecť si niečo v čom ti neomrzne zadok alebo nebudeš mať také veľké koláče, ktoré by nakŕmili celú rodinu. Hold taký je život.

Naši prarodičia však niečo také nezažili. Vždy nejako odhadli počasie. Pozreli sa na dátum, oblohu a hybaj na pole. Tak sa  teda vytŕčam von oknom, oliznem prst, že odkiaľ a ako silno fúka. Vyzerá to na taký  príjemný deň ani ten vzduch nie je nejako príliš vlhký. Všetko je v poriadku. Cítim sa ako dokonalá rosnička. Ešte pár drepov, nejaké 3D mihalnice a možno by som aj mohla nejakú robiť.

Tak sa vyberám v tenkých nohaviciach, tielku a poltopánkach preč. Užívam si cestu. Však som to dnes vystihla, poobede bude krásne slnečno a ja si vyvalím šunky v parku.

O 8 hodín neskôr…

Ono tam vážne prší? Nie, neprší. Leje! Ako z krhly. Z roztrhnutého vreca. Namiesto cesty potok. V celom Brne kalamita. Topánky mám tak mokré, že ich budem ešte sušiť tri dni. Voda sa valí krížom krážom, neustáva to. V nádeji hľadám na spodku kabelky dáždnik. Ha! Úspech. Len keby nebol taký polámaný. Už aj tak mi je na dve veci. Prší tak silno, že ešte aj škvrna na námestí, od náhodného chodca z pred piatich dní, už konečne zmizne. Neviem či sa mám tešiť alebo plakať. Tak sa radšej teším. Však žijeme len raz nie? Leto ako sa patrí ..heeej hou.

O hodinu neskôr…

Stále prší. A ja stále nechápem ako to v minulosti robili. A to som si už myslela, že mám v tom prax. Rosnička zo mňa (našťastie) nikdy nebude.

A aký začiatok týždňa ste mali vy?

 

Cherchez la femme

Napsat komentář