2018

Hovorí sa ako na nový rok, tak po celý rok. Avšak je na tom aspoň štipka pravdy? Musíme naozaj prvý deň roka stihnúť úplne všetko?

 

Ja som sa prebudila o 10 hodine ráno, upratala som neporiadok na byte (po menšej silvestrovskej oslave), dala som si kávu a čumela som von oknom. Nie nebola som ani vo fitku, ani behať ani som si nezacvičila doma. Prečo? Pretože som bola taká unavená, že som na to ani nepomyslela.  A bolo mi to jedno!

A ako sa cítim teraz druhý deň tohoto roka? Úplne normálne. Mám plno energie a stihnem všetko čo mam na pláne. A nie, nie je to tak ako v ten prvý. Takže vy všetci čo ste sa po opici o 8 hodine ráno vybrali do fitka si teraz môžete búchať hlavu o stôl.

Dnešný svet sa stále iba niekde ponáhľa a mi sa snažíme udržať tempo. Presne preto sa každé ráno pozeráte do zrkadla na zombie s priesvitnou kožou a obrovskými vačkami pod očami. A stále to prináša nejaký úžitok. Peniaze, kamaráti, party, cestovanie… A čo tvoje telo a duša? Máš čas aj na seba? Kedy naposledy si prečítal dobrú knihu alebo si si pozrel dobrý film, či napustil vaňu?

Príliš veľa otázok a stále rovnaké odpovede.

A potom začínajú predsavzatia, na ktoré sa zabudne hneď po týždni. Všetko sú to veci typu chcem mať to čo sused, zarobiť prachy, vyzerať  tak ako on/a. Zdá sa mi to alebo je to všetko iba vonkajšie, hmotné, výzorové? Napadlo Vás niekedy aké je to zbytočné súperiť s ľudmi? Každý sme iný a každý máme aj plusy aj mínusy. Čo keby sme začali viacej rozvíjať pohodu v sebe a šíriť ju okolo seba namiesto závisti a hnevu?

Tento rok však aj ja mám nejaké predsavzatie a chcela by som sa oň podeliť. Nie je to ani 10 kg dole a ani precestovanie celého sveta. Je to ŽITIE PRE MOMENT. Pretože všetko pekné raz môže skončiť. Netreba si  úplne všetko natáčať a fotiť. (Samozrejme to pamätná fotka vždy poteší, ale čo je moc to je moc.)

Je predsa len veľký rozdiel medzi žitím a prežívaním.

 

PS.: Separujte odpad!

 

 

 

Cherchez la femme

Napsat komentář