Alberto, Alberto!!

Každý potřebuje občas nakoupit. Ať už rychle, tak i nákup na celý týden. Máme hodně možností. Alberto, Teskno, Klanland, Lidé nebo Interšpacír. Pojďme se na ně podívat podrobně, ať víme, co nás tento luxus obchodu na každém rohu stojí. Vždy je hodnocena standardní velikost prodejny, tedy supermarket. Pouze u Interšpacíru a Klanlandu je hodnocen hypermarket, protože malé formáty nemají nebo je jich málo. A jako první je Alberto.

Zdroj: Ahold a.s.
Zdroj: Ahold a.s.

Alberto by se dal označit jako síť prodejen, která se nasere, kam může. Je pravda, že to je často požadavek nakupujících, ale to se projevuje různorodostí nákupní plochy, vhledu okolí a potřebou zaměstnat kohokoliv, hlavně, aby byl někdo na hlavní pokladně. Já osobně využívám dvou těchto obchodů. Jeden se nachází ve východním bloku v podání bohunického sídliště, kde jsou jednotlivé ulice pojmenovány dle našich bývalých sovětských soudruhů a druhá se nachází za lentilkovým koupalištěm v Židenicích, poblíž stahující se smyčky veřejné dopravy.

Letáky. Potřebujete odpadní papír do Vašich nových papíren na recyklovaný papír? Pak je dobré být odběratelem těchto reklamních poutačů. Alberto Vás dokáže týdně zásobit větším množstvím papíru, než knihkupectví Barvič a Novotný. Letáky mají vždy jinou velikost, čímž se asi Alberto snaží ospravedlnit jejich četnost. Letáky jsou více barevné než průvod Gay pride, ale snaží se vyhnout vyobrazení šťastných osob s americkým úsměvem, které právě konzumují to nejlepší z Albertovy nabídky.

Prodejna a vybavení. Prodejnu patrně poznáte až podle prázdných velkých skel s modrým lemováním, kam nějakého chytráka napadlo nalepit reklamní poutače velikosti A0. Proč nepoužít takovou plachtu jako poutač pro jeden produkt? Po vstupu Vás možná osloví množství pokladen, kde zpravidla poslední nejede, protože je vybrakovaná a byla uvedena v provoz jen v den otevření obchodu. Na podlahu obchodu není radno hledět, protože byste mohli zjistit, že úklidový stroj na podlahu jim již dlouho nefunguje a rozhodně není snaha to napravit. No a regály? Rozhodně není doporučeno zde kupovat produkty vyšší ceny nebo ty, které jsou méně kupované, protože k těm je jako bonus nabalen stoletý prach.

Sortiment. Zde koupíte vše a nic. Mají zde standardní nabídku produktů, které se už jen z principu prodávají a pár produktů pro majetnější nebo náročnější. Poslední zmíněné produkty často následně naleznete zlevněné u pokladny číslo 1 nebo v chladicím boxu, kde mají tyto položky vyhrazené místo. Pečivo je zde zapotřebí kontrolovat, proto odpisové limity neumožňují odepsat rohlíky, které se ten den neprodaly a proto po zavíračce putují do černého pytle a následně do mrazicího boxu. A ráno? Jsou Vám servírovány jako čerstvé. Mléčné produkty si zde nekupuji, protože jsem byl už několikrát svědkem toho, že jsou kartony jogurtů narvané mezi Colou a Kofolou místo v chladicím boxu. Ale když není zbytí…

Personál. Byť zde mám své oblíbené prodavačky, najdou se i takové, které byly přijaty jen do počtu. Na jednu stranu chápu, že je to děsné povolání. Na stranu druhou je to prostě práce a ta se musí odvádět dle nejlepšího vědomí a svědomí. Možná to je problém čistě ženského kolektivu, ale přijde mi, že cca 50% osazenstva je zralé na papa a šáteček.

Celkové hodnocení. Je to dobrá prodejna, pokud jí rychle projdete a nakoupíte to, co potřebujete. Pokud nebudete u pokladen čekat, jste vítězem!

 

Hodnocení: (čím více, tím lépe)

Letáky

Prodejna a vybavení

Sortiment

Personál

Celkem

 

 

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář