Demokracie jako hadra na špínu

Když jsem se včera dozvěděl výsledky voleb, tak jsem je jen přehlédl a nebral jsem je v potaz. Nějak mi to asi nedocházelo. A myslím si, že to nedošlo i dalším, protože takovýto výsledek je stejný, jako by každá strana dostala stejný počet hlasů. Toto není posmrtná agitace za nějakou stranu. Toto je agitace za demokracii na smrtelné posteli.

Jan Rybář při puči v SSSR v roce 1991 jen těsně unikl smrti. foto: Michael Rondou, fotograf San Jose Mercury News
Jan Rybář při puči v SSSR v roce 1991 jen těsně unikl smrti. foto: Michael Rondou, fotograf San Jose Mercury News

Co spojuje T.G.M. a V.H.? Snaha o změnu a lepší podmínky pro náš stát a lid. Proč jsou lidé, potažmo Češi, Moravané a Slezané tak tvrdohlaví a člověk jim vše musí donést až pod nos?? Snahu T.G.M. zlikvidovalo Německo se svojí Velkou říší a následně Rusko se svým svazem „Navždy a nikdy jinak“. V.H. zase poslouchal cinkání klíčů v momentě, kdy obyvatelé Česka řekli DOST!

 

Jak je vidno, měli „Češi“ vždy někoho, o koho se mohli opřít. Nemusel se líbit všem na sto procent, ale ten základ, tak ten vyhovoval všem. Bylo to něco, co spojovalo všechny a tím daného prezidenta respektovali a šli za ním.

 

Nemůžeme se ale pořád dívat jen do minulosti a musíme jít dopředu. Protože byť to bolí a není to příjemné, tak minulost se (někdy díky bohu) nedá vrátit a změnit, stejně jako první pusa ve školce. Musíme se tedy podívat po svém okolí a zase najít někoho, za kým má cenu jít.

 

Ale co teď? Náš prezident je více alkoholik, než vlastenec a z ruštiny měl lepší známku než z češtiny. Kam on nám pomůže, pokud si myslí, že je král Jelimán?

 

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář