Grilovačka

Jak už to v létě bývá, ten, kdo může a chce, przní masa na grilu na sto způsobů.
Jelikož máme konečně zahradu a dům, rozhodli jsme se společně se spasitelem pustiny uspořádat menší zahradní sešlost s pár přáteli.
Spasitel pustiny měl ten den svátek, a proto se mu syn jal darovat ke svátku ukázkový čtyřnásobný akt na trůnu.
Pro rodinu s dětma je to velká událost.
Po roce a půl dávkování čípků, Lactulozy a rozbíjení atomu potravin na čirou vlákninu, několikanásobném slíbení buldozeru, kola a chození s dětma na procházku ve školce, se junior konečně odhodlal zasednout a solidně posrat nakreslenou kačenu v nočníku.
Venku čekal strejda Kubíček s tetou Barčou, kteří přivezli z Brna lososa, vykuřovali a čekali až junior dokončí úkon.
Malá velká a divoká ošatka vyběhla jak ji Pán Bůh … nebo vlastně Spasitel pustiny stvořil mezi čerstvě posekané pampelišky a mezitím, co matka trpitelka uklízela chrám zkázy,,,,ošatka se rozhodla věnovat ještě jeden nášup strejdovi Kubíčkovi pěkně kousek od boty. Bylo to rychlé a nečekané, z venku slyším křik otce oslavující již od božího rána svůj svátek se slovy“: Kubíčku drž ho, maminka to uklidí.“
Celá natěšená jsem vyběhla do zahrady uklízet snad onen poslední nášup zmrzlináře Horáčka. Mezitím se strejda Kuba vydal připravit pstruhy. S napětím jsme čekali první hosty.
Jak je v Beskydech dobrým zvykem, ti, co nemají hodinky, jezdí zásadně pozdě a ti, co je mají, jezdí zásadně pozdě taky.
Dobrá zpráva je, že první hosté se začli sjíždět s pouhým 40.ti minutovým zpožděním, což byl obrovský úspěch, ve který jsme ani nedoufali.
Prvním hostům ne a ne ztuhnout desert, druhý host píchl kolo na koloběžce, třetí a čtvrtý stavěli na poslední chvíli houpačku na zahradě.Konečně se po hodině a půl od plánovaného zahájení sešli všichni a my mohli spokojeně mávnout na pana Koščála aby spúšťal pstruhy na lávový kámen.
Párty se skvěle rozjížděla. Junior několikrát plně naložil tatrovku obuví a vyklopil ji do bazénu, párkrát rozšlapal talíř skořicových křupek po dece a jen párkrát vyvolal šarvátku o hračky se svými kamarády.
Zábava byla v plném proudu, všichni obdivovali fialový gumový náramek plný chapadel s kuličkama, co si půjčil strejda Břeťa starší od své 6.ti leté neteře a do čerstvě upečených pstruhů začlo pršet.
Přesunuli jsme se do našeho obýváku a tam se daly hlavy dohromady.Rada starších se usnesla, že se oslava přesune do garáže. Hosté se začli občerstvovat kalvádosem, pivem a vínem. Samuel, syn bouře a jeho dva kamarádi brázdili za garáží cestu plnou kaluží na pekelných strojích. Voda jim cákala až ke kolenům, V botách 3 cm vody. Rezignovali jsme na suché oblečení a nechali je tak. Mezitím, co již byl strejda Břeťa starší dostatečně posilněný kalvádosem, rozhodl se, že si zaskákne na adama k nám do splavu.
Normální člověk se v dešti schová domů, teple se obleče a čeká, až to přejde.U nás na splavu se však rochnil nahý, šedesátiletý lachtan s náramkem z gumových chapadel, plný barevných korálků. Starý beskydský jeseter soupeřil se studenou vodou a vší silou čeřil hladinu, když překonával peřeje.
Pár hostů ukončilo návštěvu, já jsem vylovila, odbahnila a osušila juniora, uložila ho ke spánku a přidala se ke zbytku valašské výpravy, která vášnivě rozebírala vztahy mezi muži a ženami.Jakmile debata dovršila téma zdravotní problematiky mužských údů a předkožek, kývli jsme na sebe se spasitelem pustiny, že je čas rozpustit tuto mladou a nadějnou debatní skupinu, nechat je po vypití více než basy piv, půl litru špiritusu a lahve vína „nasednout“ na koloběžky a zamávat jim na rozloučenou na cestě k jejich domovům.
Vskutku, akce se nečekaně vydařila. Ještě teď odklízím v garáži ten bordel.
Taky zbožňujete grilovačky?

Zatr Sakr Mamma Rauš

Napsat komentář