Hrno v akci

Teče mu sklivec.

Doktorka konstatuje, že švidrá na jedno oko.

Volám to manželovi, ten mi vzápětí po několikaměsíčním varování, že máme doma švidrala, věší zde na fb zeď nemístný obrázek s dítětem, který má snad 10 dioptrií na každém oku.

 

old_tram

Nastoupím do tramvaje a jediný kdo mi pomáhá je starý pán s hůlkou. Zapíchnu kočár v místě tomu určeném a ocitám se v bermudském trojhránku romadůrového opojení. Naproti mě stojí dva pánové, co před chvílí snídali v kontejneru u Tiffanyho.

 

05:20  a z postýlky hraje můj živý budík.

Samuel zdraví celou bytovku mohutným rykem Jungarského čuněte. Přidává ještě pár orlosupích skřeků a já jznechuceně vstávám a vítám nový den.

Po hodině přípravy konečně vyrážíme na desetiměsíční prohlídku k Paedr. Voštěpové.

Nastoupíme do tramvaje č. 1, která je bezbarierová a jezdí jednou za 20 min. Po 5 minutách stání na Hl. Nádraží nám řidič oznámí v amplionu, že se na Maliňáku stala nehoda a musíme si vystoupit, jelikož bysme nikam nedojeli.

Junior mě před 10 ti. minutami usnul v kočáru a já tedy vyrážím pěšky na Malinovského náměstí, kde se chystám nastoupit na něco, co mě doveze za sedmero kolejí do země krále Řečkoslava.

Těsně před maliňákem potkám sanitu, která těsně předemnou zapne sirénu a junior je vzhůru.

Za vydatného 20 ti. minutového spánku si velmi odpočinul a proto zvedám do polosedu.

V jeho oblíbené čekárně u Paedr. Voštěpové komunikuje s na zdi přpevněnou Ednou, vysílající stále se opakující , jednu a tu samou pohádku o Rumcajsovi.

Junior to zjistí a protestuje ve výši vysoko převyšujících hygienických norem.

Ryčí tak, že sestře opadávají recepty z dřevokorkové nástěnky.

Junior protestuje na kojenecké váze, sedá si a bouchá se opakovaně do hlavy o skříňku. Tahá doktorku za stetoskop a ošahává jí prsa s otevřenou pusou.

Teče mu sklivec.

Doktorka konstatuje, že švidrá na jedno oko.

Volám to manželovi, ten mi vzápětí po několikaměsíčním varování, že máme doma švidrala, věší zde na fb zeď nemístný obrázek s dítětem, který má snad 10 dioptrií na každém oku.

Nastoupím do tramvaje a jediný kdo mi pomáhá je starý pán s hůlkou. Zapíchnu kočár v místě tomu určeném a ocitám se v bermudském trojhránku romadůrového opojení. Naproti mě stojí dva pánové, co před chvílí snídali v kontejneru u Tiffaniho.

Juniorovi se chvěje chřípí.

Není divu, mě taky.

Jeden ze šviháků, který má obličej jeden velký šrám, patrně jak se pracně dostával z popelnice ….pravděpodobně vyzvednout dopisy ze schránky, vlasy umaštěnými a oblečením lehce ve stylu 70.let, začně moralizovat o zlodějích před Kauflandem na parkovišti a zavšivených dredařích v podchodu.

Jak trefné. Vzor čistoty a ctnosti promluvil a jeho dech ostře olizoval kola tramvaje a celou její osádku.

Komunikaci s parťákem završil tím, že má „DOMA“ / kontejner/ ruční vrtačku BOSCH za 7.tisíc korun.

Kumpán vystoupí a já s juniorem dýchám čerstvý vzduch při otevření dveří.

Chlap s imaginární vrtačkou se pouští do rozhovoru s jednou slečnou, která je opravdu divotvorně oblečená.

Zaťuká jí na rameno a slečna si začne chytat svou obrovskou čepici s ještě větší bambulí.“Co jééééé? to vypadám tak blbě, nebo co na mě furt civíte? “ ohradí se slečna v blyštivých kalhotách fialové barvy s motivem kohoutí stopy.

„Né, to né.Já jsem chtěl jenom navázat rozhovor, co jsme měli spolu tam nahoře na zastávce.“ slečna se uchichtne a znovu si šahá na čepici.

V tom tramvaj prudce zabrzdí a slečna málem padne muži z popelnice do náručí.

„Heh, jsem na Vás málem padla a stydlivě se zasměje.“

„To níc jakÓ.Já bych Vás, checht checht, chytl jakÓ. Su chlap, mné?“

Slečna se opět neudrží a stydlivě se zasměje. Vzhledem k tomu si spočítám kolik je 2163,- a 8,- a zjistím, že slečna je tak trochu padlá na hlavu.

Kontejnerový muž vystoupí a v tramvaji se uvolní atmosféra a vzduch.

Přesedám konečně na 8 ku a máme řidiče, který bytostně nesnáší pasažéry s jídlem a pitím.

Nastoupí paní s dcerou, nesoucí si teplé placky. V tom se z amplionu ozve:“ Prosíme cestující s jídlem a pitím, aby si vystoupili, protože je to nehygienické a zakázané.“

Paní se s dcerou na sebe ohlédnou a schovají se naproti nám, myslící si, že uniknou nasranému šalináři.

Dcera rychle hltá placku, až se jí tváře vzdouvají a řidič opakuje hlášení. Dcera se zalyká a řidič hlásí potřetí. Matka vědomě porušuje pravidla a co hůř, učí to i svou dceru.

Matka s dcerou vystupují.

Na konečné znovu řidič hlásí varování. Opět někdo s jídlem a pitím. Tentokráte už to řidič nevydrží a zastaví, vystoupí z TRAMPITU a vyvede pána co si pochutnává na čerstvě upražené kávě z automatu.

Vystupuju a směju se.

 

Kónéc světa nástál…Veselméééé se….

 

Zatr Sakr Mamma Rauš

Napsat komentář