Hvězdy tě vyléčí!

Žijeme v době, kdy se někteří z nás snaží vrátit k původnímu procesu stravování, „lovení“ a bydlení. Je pravda, že aktuální způsob jakým se provádí, třeba chov dobytku, není zrovna ideální. Například slovo porážka nikdy nedosahovalo svého výrazu, jako v poslední době, když už můžeme čekat jen na to, až se pod krávami v chovech budou užívat propadla, aby se rychleji zpracovalo jejich maso.

Jenže se v dnešní době dostáváme do druhého extrému, který je snad horší, než nějaké sekty a nevím co ještě. Lidí se totiž často obrací na „šarlatány“ a šarlatánské způsoby. Způsobuje to mimo jiné to, že jsou lidé už nelibí k tradiční medicíně, která, byť se snaží, nemůže vždy pomoct. Takže v momentě, kdy mají rakovinu, tak si raději dají super přípravek, který je vlastně jen vodou s vitamíny, ale cena je vyšší než klasická léčba. Jako příklad se hodí třeba tato konverzace na facebooku:

Šarlatán v akci | Zdroj: https://www.facebook.com/LovciSarlatanov
Šarlatán v akci | Zdroj: https://www.facebook.com/LovciSarlatanov

Nikdy bych nedovolil, asi se někdo takovýto přiblížil třeba k mé mamce. Je to silně nebezpečný jev, který v lepším případě skončí silným průjmem, v tom horším, smrtí.

Když se někdo takto rozhodne, je to jeho věc a přinejhorším zabije jen sebe. Jenže tito lidé začínají prosakovat i mezi rodiče, kteří jsou třeba bezradní ze zdravotní situace jejich dětí. Je mi jasné, že rodič, který miluje své dítě, udělá cokoliv. Chápu to. Avšak i v tento moment musí zachovat své racionální myšlení a mít nadhled. Pokud mu někdo řekne, že má dávat dítěti vice vitamínů, čaje z čehokoliv atd., je to ok. Dítěti to nemůže uškodit, pokud nemá hypervitaminózu nebo alergie. Pokud mu ovšem řekne, že toto bude účinkovat jen v případě, že vysadí léčbu, která je předepsaná lékařem, je to již problém. Takovýto rodič by měl být dle mě souzen za zabití z nedbalosti.

Je nutné si uvědomit, že sice máme přírodní zdroje, které nám pomohou proti rýmě, horečce, ale již ne proti bakteriím a už vůbec ne proti virům. A pokud si toto necháte do hlavy nalévat třeba od majitelky mateřské školky:

Názor paní, která vede MŠ. Komentář pod článkem. | Zdroj: http://zoom.iprima.cz/clanky/hleda-se-lek-na-ebolu-jestli-ho-najdeme-zmeni-celou-medicinu
Názor paní, která vede MŠ. Komentář pod článkem. | Zdroj: http://zoom.iprima.cz/clanky/hleda-se-lek-na-ebolu-jestli-ho-najdeme-zmeni-celou-medicinu

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář