Jak jsem byla na 50 odstínů šedi

Vím, je to tisíckrát ohraná písnička. Averze narůstá a všude na internetu kolují vtipy a vtipné, často vulgár recenze.
Nicméně, popíšu to tak, jak to vidím já.

Moje kamarádka slavila narozeniny a protože tu knížku četla 3x, těšila se na film v kině, pochopitelně. Řekla jsem si ok, jdu, ale …. rozhodně ne střízlivá. Po přečtení několika recenzí jsem se hryzala do kolen jak nakoksovaná veverka a byla jsem zvědavá, co ze sebe vypotí ženská, co údajně vypadá jako Travolta v paruce.
Rezerve v kině, kde se zastavil čas. Partička starých dam, co šéfovala všem úsekům se vesele bavila nad dvojkou čůča z krabice a hrstkou tyčinek se solí v misce na igelitovým ubrusem, vzor modrá kostka, ročník pětasedmdesát. Největší boss naklapala do Mcintoshe z roku 49 počet lístků a pak dalších pět minut hledala příkaz print. Ihned za ní se vynořila druhá parťačka, obsluha místního bufetu. 700.let stará lesní panna se nás snažila vlákat do přeplněného sortimentu tatranek, buráků a sedmiček Sklepmistrů. Již od skleněných dveří na nás halekala v dobrém rozmaru, co si dáme a po vzoru dobře nasolené bludičky jemně vplula za umakartový pult, kde se snažila vyčarovat flambovaného lososa z kožojedů za 20,-.Vestibul šestka s větrákem, balená voda a dvojky na víno. Daly jsme znamení, že se ještě vrátíme a rezavá Hana Hegerová s obrovským zlatým prstenem na nás pokynula a zazpívala svým valašským dialektem, že se na nás bude moc těšit. Načež jsme naznaly, že to není první krabice čůča co madam vdechla.
Za hodinu jsme se vracely občerstvené z nedaleké restaurace pašující v kabelce ještě jednu lahev Veltlínu. U Hany jsme si koupily už jen vodu a při jejím velkém zklamání jsme se usadily v desáté řadě.
Rozhlídla jsem se a okamžitě jsem si uvědomila krutou realitu.150 vagín: 20 penisům. Neudržela jsem se a ujelo mi zcela nahlas, že je to tu samá vagína. Načež se ihned otočila první vlhká potížistka. Zbičovala nás jedovatým jazykem kobry a upozornila nás, že si máme jít vykládat ven, protože ona sem přišla na film. Po celý večer vypouštěla starší dáma smrtonosné pižmo, zřejmě oblíbený cinema parfém, který ucpával póry celé naší řadě a rozpouštěl zlaté, stříbrné a umělohmotné naušnice zbytku kina.
Začal film a kolovat flaška. Starší jedovatá kobra s účesem největší kabelky od Coccinelle upouštěla další poznámky a její sykavky ostře olizovaly naše uši.
První erotická scéna a  hlavní protagonista svléká košili. Veltlín začal účinkovat a já křičím do celého publika nadšené „:Áááááách.“ Vlhké kino se rozesměje. Ani přes půl litru Veltlínu se nedokážu chytit, protože hlavní hrdina je stejně sexuálně přitažlivý jako Jirka Babica, když vaří vývar v konvici a pak tam přidá papriku.Něco mi tu nehraje, film přístupný od 15.ti let. Čekám tematické večery bondáží, háků, bičů, robertků a zlatých dešťů.
Jakmile se hlavní hrdinka Ana kousne po sté do rtu, mám chuť vzít důtky a sešlehat jí obličej sama. Ne, protože bych byla tak vzrušená, nýbrž proto, že herečka přehrává, jako poslední laciná coura ze Skandálu ve Znojmě. Trošku mi připomíná mou další nenáviděnou postavu Carrie ze Sexu ve městě. Obě dvě protikladné a naprosto strašné herečky.
Moje kamarádka naznala, že výběr herců absolutně selhal a oba jsou čistě a nefalšovaně asexuální.
Ana natahuje Christiana na vařené nudli a váhá podepsat smlouvu o mlčenlivosti. Při sushi mu před podpisem úmluvy oznamuje, že anální fisting nepřichází v úvahu. Christian je nadšen a nabízí ji jako bonus rande navíc i s kinem.
Miliardář s temnou minulostí, co si nepřipouští nikoho k tělu, je zcela poblázněn pannou Anou, která si od 15. ti let neholila Venušinu zahradu. Lehce erotický film, bez špetky jiskry, snad jen  s krásnou, profi kamerou a dobrým soundtrackem.
Film natočený spíše s orientací pro lidi s hlavou v oblacích. 15 nahoru a pro všechny ty, co mají chuť se trošku zasnít a odreagovat od šedi dennodenního života. Erotičtější odnož Stmívání bez toho, aby krev tekla z krční tepny, a vlastně ani z jiných otvorů. Ve srovnání s knižní podobou, kterou jsem rovněž s chutí Nečetla, je údajně film absolutním zklamáním, co se týče zpracování a počtem erotických scén.
Jsou filmy, co si nepustím vůbec, jsou filmy na které ani nejdu do kina a jsou filmy, které bych mohla vidět stokrát. Tento patří rozhodně mezi první dvě kategorie, mnou jmenované.
I přes relativně nízké vstupné bych si raději příště koupila flašku kvalitního oliváče a udělala na něm kamarádce pořádnou flákotu masa.Naklepala ho víc než Christian Anu páskem od kalhot a zavřela se s ní do výtahu místo srdceryvného loučení místo pozdravu.

Tolik za mě. Jaký dojem udělal film na Vás?

Zatr Sakr Mamma Rauš