Lucy (2014)

Člověk je sice na nejvyšším stupni vývoje, ale i tak užívá jen pár procent svého mozku. Co by se stalo, pokud by využíval třeba 20% a více své mozkové kapacity? Dokázal by to člověk unést?

[csfd id=341208]

Celý film má dvě linie. První je „vědecká“, poznávací a druhá je příběhová. Poznávací část nám vysvětluje, jak se během evoluce zvyšovala procenta využití mozku a co by se mohlo stát, pokud by se tato procenta zvyšovala.

Příběhová linie je spíše praktická ukázka. Lucy odjela do Japonska, kde studuje. Bohužel ale nepotká správné lidi, což pozná v momentě, kdy se probudí se sáčkem implantovaným ve své dutině břišní na hotelovém pokoji. Později je obeznámena s tím, že má za úkol převést drogy přes hranice. Bohužel dojde při fyzické konfrontaci k poškození sáčku a úplné intoxikaci, při které začne využívat čím dál tím více procent mozku. Tím si však začíná uvědomovat i svůj blížící konec a proto se snaží o to, aby mohla předat lidstvu všechny poznatky o vzniku nejen planety Země, ale i celého vesmíru.

Celý film je sci-fi, to je pravda, ale člověku to ukáže, že je vlastně úplný blbeček, i když si myslí, že je chytrý a „smart“. Tento film mě proto potěšil svojí jednoduchostí strhujícím příběhem a logikou.

Moje hodnocení: 95%

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář