Mamá! Mamááá. Mamánek.

Zná ho každý. Je to takový ten borec, který je odvázaný, prokalí celou noc a je mu všechno u…… doplňte si sami. Jakmile se však blíží doba spánku, pokorně odchází domů. Domů ke svým rodičům. Ne. Nemluvím o studentovi, kterému je do 25 let. Mluvím o 40 letém chlapovi.

Hlavně se flákat a dělat, že nad něčím přemýšlím.
Hlavně se flákat a dělat, že nad něčím přemýšlím.

Za svůj život jsem poznal 2 mamánky. Jeden byl ve věku cca 40 let a žil (a stále žije) u svých rodičů. Ti jsou z toho samozřejmě zdecimovaní a řešit, jak se ho zbavit. Byť mi povídal o tom, jak moc pracuje a kde všude, tak jeho největší zátěží bude to, kde se večer „kvalitně“ pobavit. Ten chlap si nemůže nikdy v životě nikoho najít, protože když bude nový objev tahat k mamince domů, tak hned každý uteče.

Druhého mamánka jsem mohl pozorovat v ranějším věku. Poznal jsem ho v jeho 20 letech. V té době byl silně stydlivý a hlavně sebemrskačský. Když mu někdo připomněl, že by mohl mít více než střední školu, uzavřel se do sebe, když někdo mluvil o úklidu nebo že by mohl v noci spát a ve dne být v provozu, nemluvil s vámi. A co teprve, když jste mu řekli, aby si našel práci, nebo alespoň zašel na úřad práce?!?!? Člověk si někdy myslí, jak se to může změnit, ale já v toto popravdě nevěřím. A kdo za to může? Jen dva lidé… Rodiče. Nedá se vymlouvat na to či ono. Nedokázali dítě od sebe odlepit, tak teď sklízí úrodu.

Já osobně jsem si na sebe vydělával od 15 let. Brigády a následně práce mě dokopala k tomu, abych otevřel oči a přemýšlel nad životem. Uvědomil jsem si, že mi nebude pořad někdo stát za zadkem, napravovat moje chyby anebo mě před světem bránit.

Takže. Drahé ženy, drazí muži. Až budete mít to své první, druhé nebo další dítě. Pokud chcete, aby z něj někdy něco bylo, nedopusťte, aby z něj byl mamánek. Rodiče jste od toho, abyste mu zajistili správný vstup do života, dali mu základ jeho osobnosti a „nakopli“ jej správným směrem. Jinak to prostě nejde.

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

1 komentář u „Mamá! Mamááá. Mamánek.“

  1. Jako rodic musim rict, ze to odtrhavani ditete od sebe je velice narocnej krok,,,,,hlavne si myslim pro toho, kdo z tech dvou na te materske je.
    24 hodin s jednou osobou denne a najednou zlom a musis ho nechat si zvykat na jiny lidi, situace, ….. je to silene tezka vec.
    Kazdopadne vim, ze to tak musi byt a je to pro jeho dobro.
    Souhlasim s tim, ze chlap, kterej bydli jeste ve 30 ti u rodicu je proste dost spatny.

Napsat komentář