Moja prvá HOT YOGA skúsenosť

Už si sa niekedy cítil ako kus zhnitého ovocia, ktoré už je také rozležané, že aj mierny pohyb zabíja? Prípadne, že po vybehnutí 10 schodov dychčíš ako ťava pred porážkou? Postihol ma rovnaký problém a preto som sa ho rozhodla radikálne riešiť. A prečo nie rovno „hardcorovým“ cvičením jogy v 30-40°C?

 

Pri vchode do cvičiaceho sálu ma krásne obaril teplý a vlhký vzduch. Presne ako keď vystúpite z lietadla v nejakom úžasnom letovisku. Supe! Myslela som si, že sa budem cítiť ako vo svojom živle. To som však ešte nevedela, že sa budem modliť, aby som všetko zvládla a iba sa na ostatných nedívala ako teľa na nové vráta. Samozrejme s mojimi super extra skrátenými svalmi som na všetkých hľadela presne tak.  A k tomu zo mňa tieklo toľko potu ako keby som práve vyšla zo sprchy. Doslova a do písmena.

Na môj dušu však musím uznať, že to bolo veľmi príjemné. Na to, že pred dvoma mesiacmi som si ešte hopkala o barlách a nadávala na každý pohyb, som to zvládla celkom dostačujúco. Presne tak, za 4, ale cítim sa super. Vypotila som aj poslednú toxickú vec (ktorá by som mohla nazývať jedlo keby to nebol mekáč) z môjho tela a nabrala som horu pozitívnej energie. Aj moja pokožka sa zregenerovala, keďže to bola sauna + joga v jednom. Pani cvičiteľka bola veľmi príjemná a keď sa nedarilo, snažila sa postupne každého posunúť do cieľa. Ja osobne som to veľmi ocenila. Myslím si, že si to ešte veľakrát zopakujem. A to aj napriek cene, ktorá pre nás – brigádujúcich študentov, nie je práve čarovná. Cítim sa totiž ako znovuzrodená a nabudúce to možno už bude za 3,5. Výzva akceptovaná.

Takže Vám všetkým vrelo odporúčam toto neobvyklé cvičenie. Aj úplným začiatočníkom. Vôbec sa nemáte čoho báť, aj ja som tam išla ako úplný nováčik a prežila som. Proste sa tam len choďte odreagovať a vypotiť (čo pôjde veľmi ľahko).

A taká čerešnička na záver. Akú ďalšiu možnosť zaujímavého cvičenia odporúčate? Prípadne nejaká ďalšia výzva pre polovičného kripla?

 

Cherchez la femme

Napsat komentář