Svetr. Jeden z příkladů.

Ne. Svetr fakt ne!

A máme to opět tady. Za chvíli budou Vánoce a lidé šílí, co by měli koupit své rodině. Tento stručný článek Vám dá jistě dostatečnou inspiraci na to, co rozhodně NEKUPOVAT. A vězte, že stačí jen trošku přemýšlet. Předejte tak společenskému faux pax. Tak jdeme na naši hitparádu.

 

Svetr. Jeden z příkladů.
Svetr. Jeden z příkladů.

1.  Deodorant nebo laciný parfém

Tímto dotyčnému říkáte jen jedno: Smrdíš!! Navoň se alespoň. Je pravda, že je zde výjimka. A ta je jednoduchá. Pokud víte, že si dotyčný přeje dostat ten lepší parfém a sám by si ho nekoupil, tak jen směle do toho. Ovšem u deodorantů toto pravidlo použít nejde. Pokud už se rozhodnete někomu koupit parfém, tak kupujte jen takový, který „na dané osobě voní“. Může se tudíž stát, že na vás bude vonět nádherně, ale na obdarovaném může zapáchat.  A laciné „voňavky“, které ideálně koupíte na ulici za super cenu, používejte spíše na toaletě. Pokud to půjde alespoň tam.

2. Ústní hygiena

Táhne ti ž úst. Na. Vykloktej si. Toto je celkem specifické odvětví a to proto, že hodně kvalitních přípravků poznáte podle vysoké ceny. Proto bych se zde nebál nakoupit různé super extra pasty, mezizubní kartáčky atd. Dávejte si ale pozor, jestli jsou použitelné u dotyčného. Každý potřebuje něco jiného. Pokud tedy přesně nevíte, tak raději darujte poukazy na nákup. Rozhodně se vyhněte ústní vodě z Kauflandu (byť může být kvalitní), protože tím neřeknete nic jiného, než že jste s rohlíky a salámem koupili i toto a snad to bude dobré.

3. Spodní prádlo

Situace: Muž koupí přítelkyni krajkované kalhotky a podprsenku. Schová je, aby to nenašla, ale ta je najde. Napřed je mile překvapená, protože se jí líbí mužův výběr, ale pak si to přiloží k tělu a zjistí, že spodek je menší a vršek větší. Co jí probleskne hlavou jako první? „Pro koho to má?, Pro mě tedy ne.“ A oheň je na střeše. Proto je dobré vzít s sebou „předlohu“. Protože dámy chtějí být pěkné. Spodní prádlo nikdy nekupujeme, pokud není obdarovaný blízkou osobou.  Může se to totiž jevit jako vstup do soukromí.

4. Technika pro netechniky

Babičko, tak jsem ti koupil ten super notebook. Je to ASUS X550CC-XX478H. Co jsi mi to koupil? To je nějaký parfém? Ne všichni holdují elektronice. A pokud, tak třeba jen okrajově. Proto je zapotřebí brát v potaz to, že někomu stačí jen obyčejný telefon a s třeba s tabletem si neví rady. Zde se tedy může stát, že dotyčný sice projeví radost, ale bude se jednat o nevhodnou investici.

 

A takto můžeme psát dál a dál. Když kupujete dárek, tak poslouchejte dotyčného a vnímejte, co říká. Paradoxně často udělá největší radost takový dárek, o kterém se dotyčná osoba zmíní jen mimoděk.

 

Přejeme Vám veselé Vánoce.

 

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář