Nejhledanější muž (2014)

Po 11. září roku 2001 se na nás valí čím dál tím více seriálu a filmů o špiónech, únosech lidí a o tom, jak jsou jednotlivé skupiny špatné. Každý kdo uznává Mohameda, je sebevrah, který musí nutně zabít vaše nejbližší a ještě při tom znásilní vaší kočku. Jak to ale je doopravdy?

[csfd id= 302227]

To se asi nikdy nedozvíme, protože si to jednotlivé země střeží lépe než zlato ve svých centrálních bankách. Je však dobré se podívat na věci z druhého pohledu. Z pohledu akce, která není upravena podle toho, aby se líbila Bílému domu nebo Langley (sídlo CIA), nebo hladila ego těm Amíkům, kterých se teoreticky 11. září ani netýká.

Všem je jasné, že to, co vidíme v televizi atp. je jen otázkou snahy lidí nám doložit pěkný zážitek, kde je troška akce, napětí, humoru a ideálně i náznaky erotiky. To nám dokázal už i James Bond. Jenže realita je stejná jako ve vaší práci. I agent má své termíny, postupy a předpisy. Stejně jako vy, kteří pracujete v obchodě, kanceláři nebo ve strojírenství, tak i agenti mají svého bosse, který je štve a někdy je nutí i do věcí, o jejichž přínosu je přesvědčen jen on.

V dnešní době, kdy jsou mezi nejvyššími posty i schizofrenici, kteří se bojí i štěknutí psa je celkem nebezpečné vyčnívat. Pokud se tedy jako hlavní postava tohoto filmu objevíte s velkým obnosem peněž, jste třeba Čečenec a ještě víte o nějakém tajném kontě, máte jistou jednu kovovou židli, která je připevněna k zemi a jeden stůl, kam se dají perfektně připevnit pouta, která máte na rukách. Díky bohu se však najdou i lidé, kteří mají chladnou hlavu a nepotřebují hned všechny postřílet. O to však mají práci těžší.

Tento kouzelný film, který se představil na festivalech, sice není pro každého, ale ukáže nám lépe a více přímo situace život těch, kteří se snaží chránit naše bezpečí.

Moje hodnocení: 89%

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář