Příběhy Oslavanské: jak se Toník vsadil, že vypije pod parou půl litrovou plnotučnou hořčici a jak vypil vršek plný sava

Seděli jsme jednoho fajnového zimního večera v jedněch z oslavanských restaurantů, venku mrzlo až wartburgům odpadávaly stírače. Jelikož nám bylo čerstvě po 18.tém roce, byli jsme mladí, neklidní a lační po všech výzvách, tekutinách. Jako celá mladší parta rádoby punkerů jsme seděli rozkastováni přes ulici u stolu,

osl_zam

kde seděla parta místních domorodců mastících mariáš. Jak už bývalo dobrým zvykem,,,,David Paták, vůdce celé bandy a zejména nejvíce nasolený občan Oslavan vymýšlel různé soutěže a Mezi oblíbené vtipy např.patřilo zasvěcování nových členů obce do tajů „zařezávání kačen.“ Samozřejmě, že se jednalo čistě o dámské vtipy. Večírek byl v plném proudu a jakmile byl Tonda Vomajda už dostatečně krank, došlo jak jinak i na něj.
„Toniku!!! křičel jeden z křupanů přes celou místnost. „Že nevyžereš tudletu hořčici????“ Tonda se načepýřil jako tokající tetřev a ležérně naklonil kelímek do chřtánu. Takticky jsem se přesunula do větší vzdálenosti.
Půl restaurantu povzbuzovala Tonika hlasitým okřikováním a jen, co zmizela bezedná hořčice v jeho útrobách, začly se Tonikovy nadouvat tváře. Jako slušně vychovaný chlapec si stačil ještě žinantně přiklopit ruku přes ústa, avšak po několika krocích k oné místnosti se dvěma nulami to chlapec prostě nezvládl. Po agresivní a velmi rychlé ležérní výmalbě chodby u wc byl Tonda vyveden výčepním za límec od své džísky s pyramidou, na čerstvý vzduch.
Za několik let se v místním baru Therapy,  se stejným chlapcem, odehrály poněkud dvě velmi strašidelné a odstrašující situace, na které jen velmi nerada vzpomínám. Tonik si opět značně občerstven přisedl k nám ke stolu, konečně jsem měla volno a proto jsem zde chtěla strávit večer se svými přáteli. Jeden z místních hochů měl ještě po své levici flašku Sava, kterým nám pomáhal vypucovat hospodu od včerejších zážitků a Tonda podlehl přesvědčení, že je Savo nalité v panáku  je prostě vodka. Vyklopil ho do sebe a všichni křičeli, že parťák dělal srandu a je to opravdu Savo. Odtáhli jsme Tondu na záchody a prolívali ho vodou. Po půl hodině prolévání odkráčel Tonda klidně k baru a dopil se pivem. Železný Zekon překvapil všechny svým ocelovým žaludkem. Silácky odpověděl, že je všechno v pořádku a že si z nás tropil žerty, jelikož savo ihned vyplivnul a vymyl si pusu. Obrátila jsem oči v sloup. Ještě tentýž večer Tonda usnul na barovém pultu, čelo podložené krajícem chleba, chilli paprikou pomazané oční víčka a vykreslené uši černý centropenem. Varován výčepním – bratrem mého ex přítele, že jestli tu zase usne a bude ho muset 2 hodiny budit jako pokaždé, oholí a obarví mu hlavu. V neděli dopoledne přiběhl Tonda s oholenou hlavou a nabarvenou na červeno.
Hulákající už ode dvéří něco ve smyslu, že jsme penisové s mákem a povidlím a vagíny.
Až se vyzuřil, povykládal nám co se přihodilo doma.
Kumpáni Tonika vyklopili do postele s nabarvenou hlavou, barva mu stékala od vršku dolů a vypadal, jako by tu včerejší večer pil na sekyru,,,,,ale v hlavě. Vzbudil se ještě značně opilý, viděl rudý polštář a peřinu a rychle utíkal do koupelny. Na cestě potkal svou matku v natáčkách, držící se za futra v úleku a řvoucí, že mu někdo rozbil hlavu. Naštěstí rychle oba při umývání zjistili, že jedná o Schwarzkopf odstín Mahagon a na hlavě už mu zůstaly jen barevné čmouhy, kterých se zbavoval ještě dalších 14 dní.
Příště : Jak se Tonik pokálel u kulečníku a David Paták po cestě do hospody.

Zatr Sakr Mamma Rauš

Napsat komentář