Airbnb

Proč cestovat přes Airbnb a ne přes cestovku

Snad každý se těší na pravou dovolenou. Teď nemám na mysli tu dovolenou, kdy jste týden doma a odpočíváte a stejně během této doby řešíte pracovní záležitosti. Myslím dovolenou, kdy vypadnete z bytu/domu a jedete někam pryč. Už je jen na Vás, zda se bude jednat o dovolenou u mácháče nebo u moře. Ale je to ten čas, kdy se jen bavíte a nemyslíte na běžné povinnosti.

Každý den na nás útočí tuny reklam cestovních kanceláří, které inzerují, že pro nás mají tu pravou dovolenou. Samozřejmě se jedná ideálně o leteckou dovolenou, ideálně ve five star hotelu s all inclusive. Ta je totiž nejdražší a dostanou z Vás nejvíce. Ano. máte své pohodlí, nemusíte se o nic starat a jídlo a pití dostanete doslova pod nos. Jak si ale takto můžete užít jinou kulturu? Myslíte si, že fakultativní výlety jsou dostatečné? Podle mě ne.

Proto jsem se při plánování letošní dovolené rozhodl, že pojedeme na vlastní pěst… Díky tomu máte dovolenou na počet dní, které si přejete, dostanete se mezi domácí obyvatelstvo a všude na vás nečekají prodejci s předraženými cetkami.

Hledání místa, kde složíte hlavu na dovolené je nyní díky Airbnb velmi jednoduché. Zadáte své požadavky na počet pokojů, dobu, jakou tam chcete trávit, cenu a další méně či více důležité podmínky. Následně na vás vyskočí množství nabídek a je jen na vás, zda chcete bazén, nebo se spokojíte „jen“ s koupelnou, protože moře se nachází pár minut od bytu/domu. Ani o peníze se nemusíte bát. I když platíte rovnou při rezervaci, tak pokud se do 24 hodin po ubytování ozvete, že něco není v pořádku, Airbnb peníze neodešle pronajímateli a stává se z něj arbitr, který rozhodne co dál. Sníží se cena za pronájem nebo vám rovnou najde jiné ubytování. Bydlení je i základně vybaveno. Nemusíte si ani vést ručníky, základní hygienu jako šampón apod. Často je dostupná i pračka. To je ten kufr při odbavení hned lehčí a levnější.

Ohnivá noc
Ohnivá noc v centru Palma de Mallorca | Zdroj: vlastní foto

Už v lednu jsem se dostal s cenou na 6000 Kč za osobu při 8 dnech dovolené. V té době byl zájezd na Mallorcu za průměrnou cenu 18000 Kč.  Ano. V ceně nebylo jídlo, ale ruku na srdce. Projíte 12000 za 8 dní? Díky Airbnb jsme se dostali do centra Mallorcy, nakupovali jsme v běžných obchodech, když byla nálada, šli jsme se projít, zašli na pláž nebo do některého z místních barů, kde vám na uvítanou donesou zdarma olivy nebo nějakou pochutinu a je jedno, že si dáte pivo za 1€ nebo láhev vína za 20€. Jste zákazník a oni si toho váží. Ani kultura nechyběla. Účastnili jsme se místní akce noci ohně, kterou doprovází ohňostroj, ohně a pochody. Nikdo Vás nedrží někde stranou, protože se bojí, že se Vám něco stane a bude to mít na triku. A když jste opravdu blízko a jdete s davem v průvodu zjistíte, jak místní žijí a jak si užívají života.

Je pravda, že tento způsob dovolené je časově náročnější na plánování, ale o to více se vyplatí. A další dovolená? Kanárské ostrovy na 12 dní za 9000 Kč.

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář