Pryč s cyklisty!

Já vím. Je to silný slogan na to, co chci říct, ale… Dělám v administrativní části města, kde je nejen hodně pracovních míst, kaváren a kanceláří, ale i kol. Já patřím mezi ty, kteří využívají MHD a k tomu náležící zastávky.  V poslední době jsem slyšel hodně stížností různých svazů cyklistů, že v Brně je nedostatečné pokrytí cyklopruhy a stezkami.

Možná toto je ten důvod, proč se cyklisté rozhodli, že budou jezdit v plné rychlosti po chodnících, mezi lidmi, kteří čekají na zastávce nebo projíždět přechody pro chodce s tím, že případné blížící se auto zkontrolují na poslední chvíli. Celou dobu jsem to tak nějak akceptoval. Až do dnes.

Důvodem byl bezohledný cyklista, který projížděl přeplněnou zastávkou naplno.

Já sice chápu, že silnice není vždy bezpečná, ale:

  • Když budete používat ochranné pomůcky, budete mít alespoň o 1% větší šanci na bezúhonné projetí.
  • Když máte vyhrazený jízdní pruh ať už užší pro cyklisty, nebo široký pro auta, kde s vámi jezdí jen autobus, používejte ho.
  • Na přechodech vždy sesedejte.
  • Když jedete po silnici, používejte nájezdy na chodník, které jsou i pro auta ne přechody pro chodce.
  • Když jedete v pruhu, kde je odbočení do leva. Nebylo by od věci ukázat rukou směr jízdy. Někdo Vám jede naproti…
  • Ani to, že máte vyhrazený jízdný pruh na chodníku neznamená, že pojedete jak prase.

Jsem rád, že nemá každý potřebu vozit si zadek v autě nebo MHD. Každý však musí pochopit, že není na „komunikacích“ sám a že musí brát ohled i na ostatní.

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář