Raději uklízet, než se dívat na televizi

Je sobotní večer a  televize na mě kouká skrz červené světýlko na předním panelu. Na chvíli se zamyslím a řeknu si „úklid počká“. Ulehávám do postele a beru do ruky ovládání pro lenochy neboli ovladač. Ještě je doba zpráv a tak projíždím, kde co bude.

Při dvaceti televizních kanálech očekáváte alespoň jeden kvalitní kousek. Potom však už neočekávám, ale doufám.

Česká televize to rozjíždí podívanou s Kajou Gottem a archaickým záznamem jeho vystoupení v Lucerně. Je milé, že se jedná o záznam z roku 1989, protože ty novější jsou v televizi snad co měsíc. I tak to není podívaná dle mého gusta na sobotní večer. A to mi tak Kája ani nevadí, ale toto bych dal tak možná na nedělní odpoledne na kanále Barrandov a hned za to šupl kartářky a další odpad, který by ze změklých mozků diváků vytáhl nějaký prachy.

Dvojka (ČT2) dává pro změnu Western 100 pušek, který je pro jistotu ještě starší a datuje se do roku 1968. S úsměvem se dá podívat na komentář u filmu, který je vzhledem k datování více než trefný. „Svobodu nebo smrt!“ Chápu, že se to někomu líbí, ale opět mi to přijde jako vypalování rybníku televize Barrandov, která je expertem na výlov těch ryb, co už nikdo nechce. Takže dvojka taky nic.

Nova tomu dala korunku uvedením filmu Princezna se zlatou hvězdou, který je rovnou z roku 1959. Je pravda, že se jedná o „dobarvené vydání“, ale tuto pohádku mám prostě spojenou s vánocemi až novým rokem a proto se na něj nechci nyní dívat. Bohužel už se z této pohádky začíná stávat to stejně co ze Slunce, seno,… Otázkou zůstává, jestli to tam nehodili jen proto, že věděli, že jinde to bude stát taky jen za starou belu.

Prima nám naservírovala Máme rádi Česko. Je to nové, je to nový formát a je to hlavně nudné a místy i trapné. Viděl jsem souhrnem asi dva díly a díky. Už nikdy více. Otázka je. Kdo se na to dívá? Důchodci? No fakt. Řekněte. Kdo?

Televize Barrandov? No jistě. To byl náš hit – speciál. A rovnou s Kájou Gottem. Nechávám dále bez komentáře, aneb NO cement.

„Televize skupiny Nova“ se trošku snažili. Trošku. Pořád se ale jedná asi o stejný level jako u „Televizí skupiny FTV Prima“. Obě skupiny přišli na to, že společně s propadáky jako teleblbís atp. zakoupily i propadáky o které není zájem a tak je pustili do televize. Asi jim končila doba minimální trvanlivosti.

Po zhlédnutí této intelektuální nabídky jsem se tedy raději zvedl z postele a šel uklízet. Moje lednička a sporák mi děkují ještě teď.

Při takovéto nabídce se nesmí ČT divit, že lidé půjdou raději na torrenty a stáhnou si poslední díl Hry o trůny nebo jiného seriálu, který je oslovil a raději se podívají na něj, než dostat žlučníkový záchvat z těchto špeků, co nám televize servírují.

No a co vy? Co Vás nejvíce štve na televizní nabídce? A jaký film/seriál byste zakázali?

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář