Teskno

Každý potřebuje občas nakoupit. Ať už rychle, tak i nákup na celý týden. Máme hodně možností. Alberto, Teskno, Klanland, Lidé nebo Interšpacír. Pojďme se na ně podívat podrobně, ať víme, co nás tento luxus obchodu na každém rohu stojí. Vždy je hodnocena standardní velikost prodejny, tedy supermarket. Pouze u Interšpacíru a Klanlandu je hodnocen hypermarket, protože malé formáty nemají nebo je jich málo. A jako druhé je Teskno.

 

Tesco logo itesco.cz
Tesco logo itesco.cz

Teskno je obchodní síť, která se snaží projevit ve všech formátech prodejen. Mají hypermarket, supermarket, obchodní domy, express prodejny a i frančízy se jménem Žabka, které si můžete představit jakou moderní prodejny Hruška nebo Brněnka. Na této síti se mi líbí, že po postavení obchodu ho nenechají být ladem a za nějakou dobu projde o/úpravou. Nevýhodou těchto úprav je to, že se to projevuje i na ceně zboží.

 

Letáky. Těch je u této dost málo. Vyjma akcí typu „zpátky do školy“ nebo „utraťte všechno za zbytečné dárky“. Většinou jsou letáky rozesílány dle příslušnosti k danému obchodu. Mě nejvíce chodí letáky na supermarket, který v naší čtvrti je, ale i tak se jedná o jeden prospekt za měsíc, pokud vůbec. Letáky jsou z recyklovaného papíru a převládá modrá a červená. Nesnaží se Vás zaujmout velkou fotkou šťastné rodinky, která právě utratila všechny peníze v tomto obchodu.

 

Prodejna a vybavení. Prodejny jsou často schované v nějakém obchodním domě nebo jsou velmi prosté z vnějšího pohledu, jako například prodejna v Juliánově. Prodejní plocha se snaží působit otevřeným prostorem. Často jsou čisté, pokud se nepodíváme do nějakého regálu hlouběji. Můžete si ovšem všimnout i nepořádku v „pekárně“, kde se často ve vozíku povalují dopeky na pečících pleších, které mají být z mrazáku rovnou dány do pece. I zde platí, že poslední pokladna je často nefunkční. Rozhodně velkou nevýhodou těchto prodejen je to, že zde není obsloužený pult s masnými a sýrovými produkty. Musíte si tedy koupit vše balené.

 

Sortiment. Rozsah sortimentu je tu velký. Dají se zde koupit i dražší kousky, které jsou oblíbené mezi labužníky. Je pravda, že chybějící obslužný pult vám znemožní koupit čerstvě nakrájené uzeniny a podobně. Zase na druhou stranu chápu, že se tento úsek nevyplácí a proto zde není. Teskno nabízí i několik řad produktů vlastní značky. Nejznámější je TVN neboli trvale výhodný nákup. Popravdě tuto řadu moc nedoporučuji, vyjma koupě mléka a možná houskového knedlíku. Dále jsou produkty s logem Teskna, které se tváří jako luxusní. Jedná se o produkty, které jsou často vyrobeny stejným výrobcem, který má i svůj produkt, ale neplatíte za značku. Koupi těchto produktů doporučuji zvážit.

 

Personál. Málo kdy najdete někoho na prodejní ploše, pokud zrovna dotyčný nedoplňuje regál. V tomto případě na pracovníka narazíte až u pokladny. Rozhodně ale není od věci si někoho odchytit. Líbí se mi i ochota řešit i třeba chybnou cenovku u výrobku, kdy jsou schopni Vám obratem vrátit rozdíl. Často, když jsem se na personál obrátil, tak mi odpověděli s úsměvem.

 

Celkové hodnocení. Jsou to dobré prodejny, když potřebujete udělat větší nákup. Ale jsou nevhodné, pokud děláte rodinný nákup, nebo nákup na 14 dní. Tam to pak poznáte na ceně. Když si chcete koupit jen rohlík, tak jděte do expressu. Potřebujete-li nakoupit na koprovou omáčku, jděte do supermarketu. Chcete-li si koupit i oblečení a mít velký výběr, jděte do obchodního domu. Jedná li se o nákup na 14 dní, jděte do hypermarketu.

Hodnocení: (čím více, tím lépe)

Letáky

Prodejna a vybavení

Sortiment

Personál

Celkem

 

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář