Chladicí věže Temelína; zdroj: http://cs.wikipedia.org/

Tetelí se Temelín

Česko bude jadrné. Tedy. Jaderné. Vznikla totiž nová koncepce energetického zajištění České republiky a je na co se těšit. Bohužel nám ale žárovky více svítit nebudou. Co získáme z dalších dvou bloků jaderné elektrárny Temelín  pro Českou republiku?

 

 

Chladicí věže Temelína
Chladicí věže Temelína

Česká republika již dlouho odolává protestům ze strany Zelených z Rakouska a nejen odtud. Zatímco Německo se rozhodlo odpojit všechny jaderné elektrárny, Česko jde opačným směrem a vyrostou zde další jaderné reaktory. Přesněji dva.

Ovšem už nějakou dobu existuje kritika toho, proč máme jádro, když máme uhelné elektrárny. V boxu níže můžete vidět, kolik energie vyrobí JET a kolik se prodá do zahraničí. Byť se může zdát, že tuto elektrárnu máme jen kvůli tomu, aby se prodávala energie do zahraničí, tak tomu tak není. Jaderná energie se používá na vykrytí špiček potřeby.

Vývoz energie
Vývoz energie

Musím ovšem podotknout i to, že pokud je možné získávat takovéto množství energie z jádra tak nechápu, proč nedochází k útlumu elektráren na uhlí, když tu už „zásobovače“ máme? Sice o tom již mluví státní energetická koncepce, ale proč to neuděláme již nyní, když je ten přebytek i bez dvou nových jaderných reaktorů? Je pravda, že těžba uhlí zaměstnává další lidi a jádro jich tolik nepotřebuje, ale neměla by se spíše energetická koncepce zabývat přeměnou nejen Ostravska ze zahuleného a totálně zdevastovaného prostředí na nový evropský bod třeba výroby nebo skladovacích prostor tím, že dojde k omezení uhelných elektráren a menšímu prodeji proudu do zahraničí?

 

 

 

 

Člověk, který si koupil postel širokou 160 cm, aby mu 110 cm zalehla jeho fenka. Člověk, který miluje vodu. Člověk, který je asociálně sociální. Člověk, který má rád Teorii velkého třesku, Jak jsem poznam vaši matku, 2 broken girls, American horror story. Člověk, který žije technikou. Člověk, který je schopen trávit úpravami těchto stránek 4 hodiny denně. TO jsem já...

Napsat komentář