Výlet na Soláň

Den začal slibně, tak jako vždycky.
V ono osudné ráno před výšlapem se malá ošatka rozhodla udělat test matky trpitelky a probudila se v půl druhé. Posadila se na postel, vzala si svoje dvě deky, prohlásila, že je tatínek v práci, sedla si na sedačku před televizi a dožadovala se své pravidelné denní dávky nemocí.Po dvouhodinovém přemlouvání si dala ošatka říct a konečně usnula.Konečně jsem se i já mohla oddávat dalším dvěma hodinám orgasmu zvaného spánek.V šest hodin ráno už byl chlapeček nastoupený v plné polní a opakoval pár slov, které mu vnuknul do hlavy spasitel pustiny.
„Samíček pojede poprvé autobuséééééém.“Začátek opakování v šest nula devět, konec opakování v sedm třicet.“
V osm nula nula byl nástup na značkách u našich přátel, kteří nám dělali dobrovolné průvodce po kraji.Po několika kilometrech jsem si uvědomila, že statní valaši jsou prachsprostí “ takoví normální zabijáci.“ Rodina Háček nasadila ostré tempo. Plnokrevní arabští koně zuřivě kopaly kopyty, udidla řezala do tlam, ale Hrstkům stejně nestačila. Zocelení beskyďané neúprosně olizovali svými outdoorovými botami mokré zablácené kameny a sršeli vtipem navzdory vypoceným tělním tekutinám. Malá ošatka byla již značně, vzhledem k probděným dvěma hodinám v noci, unavena během prvního kilometru a dle toho to také samozřejmě vypadalo. Počet „Ne“ a „Sněžný pluh“ se zvedal ke stovce a před námi byl ještě notný kus cesty. Naštěstí byl k matce trpitelce Bůh milostiv a seslal nám na dalších pár kilometrů solidní zásobu malin, díky nimž se nám podařilo vybičovat syna k těm nejlepším sportovním výkonům. 4 dospělí a jeden týnejdžr pobíhali ve vší šílenosti v malinní a nestačili vhazovat do malého automatu malinové žetony. Po čtyřech kilometrech jsme naznali, že tímto tempem danný cíl ujde rychleji už jen veverka s přeraženou páteří a nasadili jsme ošatku netopýrů do vypůjčené sedačky. Rozpoutalo se malé skleněné peklo a ukřičený malý Robert Redford přesedlal z rozkazu“: Ještě maliny “ na „Dolů, dolů, dolů.“
Mladý janinský paša vystřídal třetího šerpu a dokonce i sám velký zabiják Mira De Hrstka byl propocen a ubit stále se opakujícím požadavkem“ Dolů, dolů, dolů.“ Marně jsme několik kilometrů čekali, že synáček vytuhne jako týden stará veka, leč bohužel.
Konečně jsme došli k hospodě, kde jsme se napojili.
Ošatka nabyla volnost a ležérně si hrála na pana slimáka s druhým neznámým chlapcem.Plazili se po asfaltu v kraťasích a jejich holá kolena malovala čáry po silnici.
Naložili jsme syna do sedačky, zacpali mu pusu lízátkem a vyrazili.
Jeden místní dobrák nám poradil zkratku, kterou budeme doma dřív.
Ano, je to sice dál, zato horší cesta!
Za krmelcem doprava! No tak teda za krmelcem doprava,,,,,
Je fakt, že nám asi půl hodiny trvalo, než jsme našli vůbec krmelec, protože před tím jsme zbloudili do lesa a cesta dolů byla s dětskou sedačkou dost zajímavá. Už by to vypadalo beznadějně, ale naštěstí nám vprostřed prudkého lesního kopce plného kamenů a spadaných stromů začalo pršet. Cesta dolů byla o to jednodušší.
Nakonec se na nás štěstí usmálo a pod kopcem jsme zahlédli první týpí.Ukázalo se, že jsme sešli jen doslova pár kilometrů před zaparkovaným vozem. To už byl okamžik, kdy se mi moje nohy zapalovaly v nových botách, přestávala jsem komunikovat a ani se nepřemáhala vyloudit úsměv. Polomrtvá zdecimovaná jednotka majora Wernera táhla jen sílou vůle a nesmrtelní zabijáci Hrstkovi.Poslední kilometr už jsem táhla nohy za sebou a teplota stoupala ke 30.ti stupňům.Rozteklými podrážkami jsem trhala dlažební kostky a železná teta Kateřina nám přijela napomoc se svým vozem, anžto se v dobré vůli rozhodla jít napřed pro auto.Eliška Přemyslovna Hrstková nás vysypala u našeho domu a tím nám zachránila doslova nohy až u samé řiti.
GAME OVER:
ošatka netopýrů: 18:20
matka trpitelka: 20:20
spasitel pustiny: 21:00

A PONAUČENÍ?
Vy, co si myslíte, že chodíte na procházku a ujdete pár kilometrů kolem paneláku, nebo snad parku,,,,,a zdá se vám, že jste fit…..nikdy nechoďte na špacír s Valachem. Umřete na nejbližším zabláceným kamenu a oni si půjdou v klidu večer pinknout ještě Bembajs….čti badminton,,,,,

Zatr Sakr Mamma Rauš

Napsat komentář